Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Väst giv
alla i zon
#
109753
Kkn82
82
K2
#
E42
63
K9763
1084
#
86
D10975
Dkn
D763
#
KDkn
E4
E1054
Ekn95

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N9991110
S9991110
Ö34412
V34412
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT S+2 6 660 32.0/0.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 N+1 D 650 29.0/3.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Berit Linse - Irene Nilsén 4 N+1 3 650 29.0/3.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Helena Cewers - Gunnel Gille 3NT N+1 3 630 25.0/7.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S+1 3 630 25.0/7.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 N= D 620 22.0/10.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Ulla Lundström 2 S+4 6 230 20.0/12.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT S+3 10 210 18.0/14.0
Mats Holm - Svante Berglund Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman 2 N+3 9 200 16.0/16.0
Grete Derand - Susanne Ramel Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2NT S+2 6 180 13.0/19.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S+3 6 180 13.0/19.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lars Persson - Olov Hägerfors 2NT S+1 7 150 9.0/23.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2NT S+1 3 150 9.0/23.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S= 6 90 6.0/26.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S-1 7 -100 3.0/29.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-1 6 -100 3.0/29.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Elsa Andersson - Anita Persson 4 S-2 6 -200 0.0/32.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 14.5/-