Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Nord giv
alla i zon
#
kn643
kn762
1073
D8
#
KD972
EK1054
K
32
#
10
9
Dkn98654
EK65
#
E85
D83
E2
kn10974

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N52443
S52443
Ö810897
V810897
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Christina Leander Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 V-3 D 300 32.0/0.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Agneta Johansson - Bengt Rylander 3NT Ö-2 9 200 29.0/3.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Helena Cewers - Gunnel Gille 4 V-2 3 200 29.0/3.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V-1 3 100 26.0/6.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Berit Linse - Irene Nilsén 2 V= D -110 23.0/9.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 Ö= D -110 23.0/9.0
Grete Derand - Susanne Ramel Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+1 3 -130 19.0/13.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 Ö+1 Kn -130 19.0/13.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Elsa Andersson - Anita Persson 2 Ö+4 7 -170 16.0/16.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Mats Holm - Svante Berglund 5 Ö= Kn -600 14.0/18.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 3NT Ö+1 9 -630 8.0/24.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT V+1 2 -630 8.0/24.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT Ö+1 Kn -630 8.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT Ö+1 Kn -630 8.0/24.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 Kn -630 8.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö+2 5 -660 1.0/31.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö+2 Kn -660 1.0/31.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist     - 17.2/-