Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
K10732
52
74
D542
#
6
KDkn1073
Ekn32
K3
#
EDkn98
E96
10986
9
#
54
84
KD5
Ekn10876

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N72242
S72242
Ö61111910
V61111910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Grete Derand - Susanne Ramel 6 V-3 4 150 32.0/0.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mats Holm - Svante Berglund 6 V-2 D 100 30.0/2.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Hanna Lewandowski - Christina Leander 6 V-1 D 50 28.0/4.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+2 D -170 26.0/6.0
Elsa Andersson - Anita Persson Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 V= 7 -420 20.0/12.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 4 V= 2 -420 20.0/12.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 V= 7 -420 20.0/12.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 V= 2 -420 20.0/12.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V= E -420 20.0/12.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V+1 D -450 8.0/24.0
Helena Cewers - Gunnel Gille Berit Linse - Irene Nilsén 4 V+1 2 -450 8.0/24.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Olov Hägerfors 4 V+1 D -450 8.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunlis Åberg - Jane Girdo 4 V+1 D -450 8.0/24.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 4 V+1 2 -450 8.0/24.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 V+1 D -450 8.0/24.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V+1 D -450 8.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Terezia Lagerman - Stig Unoson 4 V+2 2 -480 0.0/32.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson     - -/15.5