Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K43
kn1093
63
D1076
?
ED752
6
K5
K9843
?
kn86
D87
EDkn4
kn52
?
109
EK542
109872
E

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N47947
S47947
Ö95496
V95496
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Olov Hägerfors Greger Jonsson - Marianne Falck 4 V-3 6 150 32.0/0.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V-2 Kn 100 28.0/4.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Berit Linse - Irene Nilsén 3 V-2 Kn 100 28.0/4.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 V-2 Kn 100 28.0/4.0
Helena Cewers - Gunnel Gille Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 1NT Ö-1 9 50 19.0/13.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 V-1 Kn 50 19.0/13.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 4 V-1 Kn 50 19.0/13.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 V-1 9 50 19.0/13.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 V-1 Kn 50 19.0/13.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 V-1 Kn 50 19.0/13.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Hanna Lewandowski - Christina Leander 4D S-1 7 -100 12.0/20.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Gunlis Åberg - Jane Girdo 2 V= Kn -110 8.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V= 3 -110 8.0/24.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V= 6 -110 8.0/24.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Bodil Wikström - Ulla Lundström 2 V+1 6 -140 3.0/29.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V+1 Kn -140 3.0/29.0
Grete Derand - Susanne Ramel Elsa Andersson - Anita Persson 4 Ö= E -420 0.0/32.0
Mats Holm - Svante Berglund     - -/19.6