Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Nord giv
N-S i zon
K76542
742
Kkn
E10
EDkn8
Dkn65
D6
843
109
E98
E9832
K96
3
K103
10754
Dkn752

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N76555
S76555
Ö57877
V67877
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V-3 E 150 46/0
Nils Lindblad - Johan Dieden Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N= 3 110 43/3
Sven Persson - Stig Unoson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N= 10 110 43/3
Britt Lindberg - Åke Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 2 Ö-2 3 100 32/14
Ulla Borgström - Monica Wester Sonja Lindblom - Alf Pihl 3 V-2 E 100 32/14
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö-2 3 100 32/14
Karin Sjögren - Helen Roos Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson 4 V-2 E 100 32/14
Zalman Puterman - Maria Tendler Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö-2 3 100 32/14
Mona Andersson - Louise Nordlindh Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2NT Ö-2 D 100 32/14
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö-2 3 100 32/14
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2NT V-2 5 100 32/14
Anitha Lindgren - Marian Krook Håkan Linse - Arne Bojesson 3 Ö-2 3 100 32/14
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-1 E 50 20/26
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Agneta Johansson - Lars Svensson 3 V-1 E 50 20/26
Hans Antolin - Jan-Erik Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö-1 3 50 20/26
Bo Johansson - Elsa Johansson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N-1 D -100 15/31
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N-1 6 -100 15/31
Louise Grandinsson - Christina Leander Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT V= 7 -120 11/35
Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V= 5 -120 11/35
Bo Hedberg - Anita Pering Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V+3 5 -180 8/38
Rolf Bergström - Christer Löfgren Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2 N-2 E -200 5/41
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-2 E -200 5/41
Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 2 N-3 6 -300 2/44
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V= 5 -400 0/46