Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Syd giv
Ö-V i zon
ED97
KD84
K5
965
Kkn86
kn753
E1076
kn
4
10
Dkn984
EKD832
10532
E962
32
1074

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N33776
S33776
Ö1010557
V1010557
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Arne Bojesson Mona Andersson - Louise Nordlindh 3NT V-3 4 300 46/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT Ö-2 3 200 44/2
Britt Lindberg - Åke Lindström Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 3NT V-1 E 100 36/10
Göran Nyqvist - Peter Perulf Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson 5 V-1 D 100 36/10
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V-1 8 100 36/10
Sonja Lindblom - Alf Pihl Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg 5 V-1 E 100 36/10
Rolf Bergström - Christer Löfgren Louise Grandinsson - Christina Leander 5 V-1 K 100 36/10
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 V-1 K 100 36/10
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 2NT V-1 K 100 36/10
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2 N-1 E -50 28/18
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 N-2 E -100 26/20
Ulla Borgström - Monica Wester Bo Hedberg - Anita Pering 2 Ö+1 3 -110 24/22
Zalman Puterman - Maria Tendler Bo Månsson - Sonja Christensson 3 V+1 K -130 17/29
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Nils Lindblad - Johan Dieden 3 Ö+1 E -130 17/29
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö+2 E -130 17/29
Bo Johansson - Elsa Johansson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+1 3 -130 17/29
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö+2 E -130 17/29
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö+1 10 -130 17/29
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+2 4 -150 9/37
Karin Sjögren - Helen Roos Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+2 E -150 9/37
Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson Hans Antolin - Jan-Erik Olsson 1 N-4 4 -200 6/40
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 V= E -600 4/42
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Sven Persson - Stig Unoson 3NT V+2 9 -660 2/44
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+3 7 -690 0/46