Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Öst giv
N-S i zon
EKD872
E1065
3
D9
6
32
K9654
Ekn1032
kn10953
K9
Dkn108
K4
4
Dkn874
E72
8765

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N331085
S331085
Ö810356
V810356
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S+1 6 650 46/0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N+2 D 170 44/2
Zalman Puterman - Maria Tendler Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 2 N+1 D 140 41/5
Hans Antolin - Jan-Erik Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 D 140 41/5
Louise Grandinsson - Christina Leander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N= D 110 34/12
Karin Sjögren - Helen Roos Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 N= D 110 34/12
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1 N+1 D 110 34/12
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N= D 110 34/12
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N= D 110 34/12
Britt Lindberg - Åke Lindström Sonja Lindblom - Alf Pihl 4 N-1 D -100 22/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 2 N-1 D -100 22/24
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N-1 D -100 22/24
Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg Bo Hedberg - Anita Pering 3 N-1 D -100 22/24
Rolf Bergström - Christer Löfgren Nils Lindblad - Johan Dieden 3 S-1 3 -100 22/24
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 D -100 22/24
Jan Öhman - Gunnar Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 4 -100 22/24
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson 3 Ö= 4 -110 14/32
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö= 4 -130 12/34
Bodil Mörnstad - Carin Millar Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson 3 N-2 K -200 8/38
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3D N-1 D -200 8/38
Sven Persson - Stig Unoson Mona Andersson - Louise Nordlindh 4 N-2 Kn -200 8/38
Bo Johansson - Elsa Johansson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N-3 D -300 4/42
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT S-4 Kn -400 2/44
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 3D N-3 D -800 0/46