Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Väst giv
Ö-V i zon
D852
D107
E1085
E10
kn73
K532
974
D87
K10964

K63
Kkn942
E
Ekn9864
Dkn2
653

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N591068
S591068
Ö74375
V74375
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4D V-3 E 800 46/0
Nils Lindblad - Johan Dieden Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+1 3 450 43/3
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S+1 Kn 450 43/3
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT N+1 4 430 40/6
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S= 3 420 28/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bo Hedberg - Anita Pering 4 S= 5 420 28/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sonja Lindblom - Alf Pihl 4 S= 3 420 28/18
Karin Sjögren - Helen Roos Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S= Kn 420 28/18
Zalman Puterman - Maria Tendler Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 3 420 28/18
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S= 9 420 28/18
Mona Andersson - Louise Nordlindh Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S= Kn 420 28/18
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S= Kn 420 28/18
Bo Johansson - Elsa Johansson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 S= Kn 420 28/18
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= 7 420 28/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S= Kn 420 28/18
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Håkan Linse - Arne Bojesson 3 S+1 D 170 16/30
Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 S= 10 140 13/33
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 7 140 13/33
Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 5 S-1 Kn -50 5/41
Anders Olsson - Sten Ahlgren Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 7 -50 5/41
Bo Månsson - Sonja Christensson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 S-1 3 -50 5/41
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson 4 S-1 3 -50 5/41
Hans Antolin - Jan-Erik Olsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 S-1 Kn -50 5/41
Agneta Johansson - Lars Svensson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 S-1 9 -50 5/41