Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-10-19

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.19

Syd giv
ingen i zon
KD103
985
ED104
D2
96
Ekn1042
kn7
10654
Ekn82
KD
K9632
E3
754
763
85
Kkn987

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N54344
S54344
Ö79989
V79989
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Bergström - Christer Löfgren Karin Sjögren - Helen Roos 1NT N+1 7 120 46/0
Bo Johansson - Elsa Johansson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö-2 7 100 44/2
Nils Lindblad - Johan Dieden Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 3NT V-1 D 50 41/5
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT V-1 5 50 41/5
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg 1NT N-1 4 -50 38/8
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö= 8 -90 35/11
Zalman Puterman - Maria Tendler Monica Lessing - Mary-Ann Persson 1NT Ö= 5 -90 35/11
Louise Grandinsson - Christina Leander Sonja Lindblom - Alf Pihl 1NT N-2 6 -100 30/16
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT N-2 6 -100 30/16
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N-2 2 -100 30/16
Håkan Linse - Arne Bojesson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1 Ö+1 8 -110 25/21
Jan Öhman - Gunnar Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö= 8 -110 25/21
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT V= 9 -120 21/25
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 8 -120 21/25
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sven Persson - Stig Unoson 2 Ö+2 7 -130 18/28
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 V+2 K -140 15/31
Agneta Johansson - Lars Svensson Hans Antolin - Jan-Erik Olsson 2 Ö+1 7 -140 15/31
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bo Hedberg - Anita Pering 2NT Ö+1 8 -150 11/35
Rutger Persson - Claes Nilsson Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT S-3 9 -150 11/35
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+2 10 -170 6/40
Mona Andersson - Louise Nordlindh Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+1 K -170 6/40
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Annette Wald Gärdenfors - Bonnie Clementsson 2 Ö+2 7 -170 6/40
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulla Borgström - Monica Wester 2NT Ö+3 7 -210 2/44
Britt Lindberg - Åke Lindström Willy Landgren - Gert-Ingmar Nilsson 3NT Ö= 8 -400 0/46