Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.17

Nord giv
Ö-V i zon
1072
Ekn1063
63
kn85
8
952
EKDkn1084
62
KD95
K874
75
E93
Ekn643
D
92
KD1074

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N83684
S83684
Ö59758
V59758
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-5 D 500 32/0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö-2 K 200 30/2
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Greger Jonsson - Marianne Falck 5 V-1 2 100 24/8
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Terezia Lagerman - Stig Unoson 5 V-1 E 100 24/8
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 V-1 E 100 24/8
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V-1 2 100 24/8
Hans Ryning - Gösta Wiik Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT Ö-1 4 100 24/8
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 S-2 E -100 18/14
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 V= 10 -110 16/16
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+2 Kn -130 12/20
Susanne Ramel - Grete Derand Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 V= 2 -130 12/20
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Berit Linse - Karen Nielsen 2 V+2 2 -130 12/20
Maria Magnusson - Anina Söderlund Mats Andersson - Lars Becklén 3NT Ö= K -600 7/25
Elsa Olsson - Birgit Hartman Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT V= 10 -600 7/25
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 8 -630 3/29
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT V+1 K -630 3/29
Marianne Servin - Ulla Öberg Mats Holm - Svante Berglund 3NT Ö+2 4 -660 0/32