Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
BK Bridgehuset » Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.17

Väst giv
alla i zon
Kkn4
E5
kn
E987654
E10982
Dkn9
10974
kn
D76
8743
D65
K32
53
K1062
EK832
D10

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N1188710
S118878
Ö24462
V24562
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N+2 3 660 32/0
Terezia Lagerman - Stig Unoson Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N+1 6 630 30/2
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 N= 6 600 26/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 N= 6 600 26/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 N= 8 600 26/6
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Mats Andersson - Lars Becklén 2 N+3 2 150 17/15
Greger Jonsson - Marianne Falck Maria Magnusson - Anina Söderlund 4 N+1 6 150 17/15
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N+2 6 150 17/15
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 N+2 8 150 17/15
Berit Linse - Karen Nielsen Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N+1 8 150 17/15
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+2 6 150 17/15
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Susanne Ramel - Grete Derand 3 N+1 6 130 10/22
Bengt Rylander - Bodil Mörnstad Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 5 N-1 4 -100 7/25
Elsa Olsson - Birgit Hartman Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT N-1 3 -100 7/25
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Mats Holm - Svante Berglund 3 S-2 Kn -200 2/30
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 S-2 E -200 2/30
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT N-2 8 -200 2/30