Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp SIMULTAN max 54 par TL Gun 2016-10-17

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.17

Öst giv
N-S i zon
EK105
E3
K952
Ekn7
932
96
kn43
86432
87
Dkn8542
10
K1095
Dkn64
K107
ED876
D

Optimalt kontrakt: 7NT S= 2220
 NT
N91391313
S81391313
Ö40400
V40400
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 6 N+1 9 1460 28/4
Mats Holm - Svante Berglund Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 6 N+1 9 1460 28/4
Marianne Servin - Ulla Öberg Greger Jonsson - Marianne Falck 6 N+1 10 1460 28/4
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bengt Rylander - Bodil Mörnstad 6 N+1 10 1460 28/4
Susanne Ramel - Grete Derand Berit Linse - Karen Nielsen 6 N+1 9 1460 28/4
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 6NT N= D 1440 22/10
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Bo Hedberg - Fredrik Bonde 6 N= 10 1430 20/12
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N+4 D 720 18/14
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Maria Magnusson - Anina Söderlund 4 N+3 10 710 15/17
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N+3 10 710 15/17
Hans Ryning - Gösta Wiik Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 S+2 9 680 11/21
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+2 10 680 11/21
Terezia Lagerman - Stig Unoson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 5 S+2 9 640 6/26
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 5 S+2 9 640 6/26
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 S+2 9 640 6/26
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT N+1 D 630 2/30
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S+1 9 620 0/32