Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Nord giv
N-S i zon
E1087
108
D654
1054
K
E976
Ekn83
EK97
D6543
kn53
K102
kn8
kn92
KD42
97
D632

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N43344
S43344
Ö991099
V991099
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Palade - Lennart Tenland Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-1 10 50 36.0/2.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Louise Grandinsson - Nils Lindblad 3NT V-1 10 50 36.0/2.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V-1 10 50 36.0/2.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+2 4 -130 32.0/6.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V= 10 -400 25.0/13.0
Stig Unoson - Sven Persson Mats Andersson - Lars Becklén 3NT V= 8 -400 25.0/13.0
Agneta Johansson - Inga Derving Östen Svantesson - Mats Holm 3NT V= 4 -400 25.0/13.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V= 4 -400 25.0/13.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT V= 8 -400 25.0/13.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 7 -400 25.0/13.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Milan Korac - Christina Leander 3NT V+1 4 -430 11.0/27.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+1 5 -430 11.0/27.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 3NT V+1 7 -430 11.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Junot Delcomyn - Mari Segerberg 3NT V+1 4 -430 11.0/27.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V+1 4 -430 11.0/27.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3NT V+1 4 -430 11.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V+1 5 -430 11.0/27.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V+1 6 -430 11.0/27.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+2 8 -460 1.0/37.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V+2 4 -460 1.0/37.0
Klas Bellander - Hans Mattsson     - -/26.0