Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Öst giv
N-S i zon
E105
KD964
E3
E87
D97
107
Dkn8
KD942
kn8
kn532
K10976
kn6
K6432
E8
542
1053

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N669108
S669108
Ö66424
V66424
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Mikael Palade - Lennart Tenland 4 S= 10 620 38.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Stig Unoson - Sven Persson 2 N+2 Kn 170 28.0/10.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mats Andersson - Lars Becklén 2 N+2 3 170 28.0/10.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N+1 Kn 170 28.0/10.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N+2 Kn 170 28.0/10.0
Klas Bellander - Hans Mattsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N+2 Kn 170 28.0/10.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N+2 6 170 28.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Harry Cronqvist - Claes Nilsson 3 S+1 K 170 28.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 N+1 Kn 170 28.0/10.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 S+1 D 170 28.0/10.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Milan Korac - Christina Leander 2 N+1 Kn 140 16.0/22.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 N+1 Kn 140 16.0/22.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 Kn 140 16.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Louise Grandinsson - Nils Lindblad 2NT N= 7 120 10.0/28.0
Agneta Johansson - Inga Derving Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT N+1 7 120 10.0/28.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT N= 6 120 10.0/28.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 2 Ö-1 E 50 6.0/32.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Junot Delcomyn - Mari Segerberg 3NT N-1 9 -100 4.0/34.0
Östen Svantesson - Mats Holm Johan Erlandsson - Alf Roos 6 S-2 D -200 1.0/37.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-2 7 -200 1.0/37.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson     - 13.7/-