Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.09.14

Syd giv
N-S i zon
K87
KD9652
EK10
3
652
kn4
742
KD864
EDkn1043
3
Dkn8
kn105
9
E1087
9653
E972

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N6101169
S6101159
Ö73273
V73273
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6 N= E 1430 38.0/0.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N+2 E 680 35.0/3.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 E 680 35.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N+1 E 650 23.0/15.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 N+1 Kn 650 23.0/15.0
Milan Korac - Christina Leander Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N+1 3 650 23.0/15.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Sven Persson 4 N+1 Kn 650 23.0/15.0
Agneta Johansson - Inga Derving Louise Grandinsson - Nils Lindblad 5 N= E 650 23.0/15.0
Klas Bellander - Hans Mattsson Junot Delcomyn - Mari Segerberg 5 N= 5 650 23.0/15.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 5 N= Kn 650 23.0/15.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 D 650 23.0/15.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 N= E 650 23.0/15.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N+1 D 650 23.0/15.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4D Ö-3 E 500 10.0/28.0
Mats Andersson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5D Ö-3 E 500 10.0/28.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D Ö-3 E 500 10.0/28.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Johan Erlandsson - Alf Roos 4 Ö-3 E 150 5.0/33.0
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-3 E 150 5.0/33.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö-2 E 100 1.0/37.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 Ö-2 E 100 1.0/37.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist     - 12.0/-