Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Syd giv
alla i zon
K632
D1073
5
EK96

Ekn96
Dkn9743
Dkn10
ED5
42
EK62
7432
kn109874
K85
108
85

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 5D V-2 E 500 62/0
Olle Fahlén - Tomas Clason Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 5 V-3 E 300 59/3
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Lena von Bahr - Barbro Lindskog 6 V-3 E 300 59/3
Olle Billström - Claes Hultkrantz Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland 5 V-2 E 200 46/16
Inga Bud - Bengt Lauthers Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 5 V-2 E 200 46/16
Gill Norberg - Ulla Bohlin Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom 5 V-2 E 200 46/16
Åsa Albihn - Monica Grangien Kerstin Karlström - Lena Göransson 5 V-2 2 200 46/16
Stig Lanfelt - Göran Nilsson Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg 5 V-2 K 200 46/16
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Bengt Gustafsson - Franciska Levy 5 V-2 E 200 46/16
Karl Lindberg - Bill Nylind Lil Danielsson - Inger Söderin 5 V-2 E 200 46/16
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Katarina Befrits - Anna Olsson 5 V-2 E 200 46/16
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 5D V-1 E 200 46/16
Göran Folke - Dag Ehrenpreis Ellen Norman - Thure Söderberg 5 V-2 E 200 46/16
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Börje Karlsson - Dick Didriksson 5 Ö-2 K 200 46/16
Lars Simmons - Lennart Ahlgren Curt Wallin - Anders Oldinger 5 V-1 5 100 31/31
Ellis Wohlner - Jan Nordlund Nils Ahlén - Tore Baars 4 V-1 K 100 31/31
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Eva Belfrage - Sten Rundin 5 V-1 E 100 31/31
Margareta Hultner - Birte Hammar Helga Lagergren - Sören Palmgren 5 V-1 E 100 31/31
Ola Rimstedt - Ola Weinberg Anita Arkelid - Kerstin Kinnander 4 N-1 E -100 26/36
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 3 V= E -110 23/39
Leif Anderberg - Anne Lundén Erling Ribbing - Carl Asklöf 3 V= E -110 23/39
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 4 V= 2 -130 16/46
Staffan Troell - Clary Sundblad Ann Jansson - Marianne Nilsson 4 V= E -130 16/46
Birgitta Wallin - Marianne Lindberg Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg 3 V+1 3 -130 16/46
Ulf Paulin - Alice Borin Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 4 V= E -130 16/46
Peter Ahlström - Göran Sundeman Per Skoglund - Birgitta Elding 3 V+1 K -130 16/46
Claes Ewerlöf - Anita Deckel Lennart Jansson - Mårten Åkesson 3NT Ö= Kn -600 8/54
Barbara Lane - Per Molin Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3NT Ö= Kn -600 8/54
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Christian Wiechel - Christer Wannebo 3NT Ö= Kn -600 8/54
Simon Hult - Peter Flodqvist Annette Lindberg - Hans Jitelius 3NT Ö+1 Kn -630 2/60
Sidney Hage - Sten Svartling Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen 3NT Ö+1 Kn -630 2/60
Birgitta Warholm - Gert Persson Barbro Folke - Monica Schött 3NT Ö+1 7 -630 2/60