Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-11-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-11-14

Bricka 21

BK S:t Erik, Sverige 2016.11.14

Nord giv
N-S i zon
Ekn94
D1076
62
1052
D8763
kn85
Ekn
D64

943
1098754
kn973
K1052
EK2
KD3
EK8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Katarina Befrits - Anna Olsson 4D S= 5 790 62/0
Inga Bud - Bengt Lauthers Curt Wallin - Anders Oldinger 3NT S+3 3 690 58/4
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 3NT S+3 6 690 58/4
Lil Danielsson - Inger Söderin Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen 3NT S+3 6 690 58/4
Olle Billström - Claes Hultkrantz Ola Rimstedt - Ola Weinberg 4NT S+1 7 660 39/23
Gill Norberg - Ulla Bohlin Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson 3NT S+2 3 660 39/23
Anders Björkman - Lillemor Strindberg Stig Lanfelt - Göran Nilsson 3NT S+2 6 660 39/23
Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom Seymour Eriksson - Åke Lundkvist 3NT S+2 6 660 39/23
Barbara Lane - Per Molin Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT S+2 3 660 39/23
Karl Lindberg - Bill Nylind Bengt Gustafsson - Franciska Levy 5NT S= 7 660 39/23
Margaret Eriksson - Sigbritt Israelson Lena von Bahr - Barbro Lindskog 3NT S+2 3 660 39/23
Helga Lagergren - Sören Palmgren Leif Anderberg - Anne Lundén 3NT S+2 3 660 39/23
Staffan Troell - Clary Sundblad Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg 3NT S+2 7 660 39/23
Eva Belfrage - Sten Rundin Birgitta Wallin - Marianne Lindberg 3NT N+2 10 660 39/23
Margareta Hultner - Birte Hammar Erling Ribbing - Carl Asklöf 3NT S+2 3 660 39/23
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Göran Folke - Dag Ehrenpreis 3NT N+2 10 660 39/23
Börje Karlsson - Dick Didriksson Peter Ahlström - Göran Sundeman 3NT S+2 3 660 39/23
Ulf Paulin - Alice Borin Barbro Folke - Monica Schött 3NT S+2 3 660 39/23
Christian Wiechel - Christer Wannebo Birgitta Warholm - Gert Persson 3NT S+2 6 660 39/23
Ellen Norman - Thure Söderberg Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund 3NT S+2 3 660 39/23
Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh Lars Simmons - Lennart Ahlgren 4 S+1 E 650 18/44
Kerstin Ström - Ann Kristin Oreland Claes Ewerlöf - Anita Deckel 4 S+1 5 650 18/44
Anita Arkelid - Kerstin Kinnander Annette Lindberg - Hans Jitelius 4 S+1 E 650 18/44
Gunnar Enmark - Paul Iwarson Kerstin Karlström - Lena Göransson 4 S+1 E 650 18/44
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 4 S+1 E 650 18/44
Simon Hult - Peter Flodqvist Lennart Jansson - Mårten Åkesson 4 S= 5 620 9/53
Olle Fahlén - Tomas Clason Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 S= 5 620 9/53
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Ellis Wohlner - Jan Nordlund 4 N= 10 620 9/53
Ulla-Britt Olsson - Elsie Zinelli Per Skoglund - Birgitta Elding 4 S= E 620 9/53
Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 4D Ö-3 E 500 4/58
Sidney Hage - Sten Svartling Åsa Albihn - Monica Grangien 4 S-1 E -100 1/61
Nils Ahlén - Tore Baars Ann Jansson - Marianne Nilsson 4 N-1 4 -100 1/61