Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EK1086
kn5
4
KD953
#
D53
D962
EKkn
742
#
94
10874
9632
kn86
#
kn72
EK3
D10875
E10

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N121071210
S121081211
Ö13511
V13511
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 6 N= 6 980 34.0/0.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S+4 6 520 32.0/2.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+3 10 510 30.0/4.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 3NT S+3 2 490 27.0/7.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Gunilla Wallin - Christina Leander 3NT S+3 3 490 27.0/7.0
Mats Andersson - Lars Becklén Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4 S+2 E 480 17.0/17.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+2 2 480 17.0/17.0
Thomas Davy - Mona Berge Thomas Ålander - Christina Kronlund 4 N+2 10 480 17.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+2 4 480 17.0/17.0
Sven Persson - Lars Strand Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N+2 4 480 17.0/17.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 S+2 E 480 17.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 N+2 8 480 17.0/17.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ingrid Wallin - Ann Lange 4 N+2 10 480 17.0/17.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 N+1 9 450 7.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N+1 4 450 7.0/27.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT S+1 2 430 4.0/30.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N+3 7 230 2.0/32.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 S+1 7 130 0.0/34.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - 12.8/-