Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E732
Dkn952
kn9
E8
#
Kkn94
3
108654
1094
#
D865
K84
E73
Kkn6
#
10
E1076
KD2
D7532

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N1061169
S1061169
Ö37173
V37173
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 N+1 E 650 30.0/4.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 N+1 E 650 30.0/4.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4 N+1 6 650 30.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 650 30.0/4.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N+1 3 650 30.0/4.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 N= E 620 18.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N= E 620 18.0/16.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N= 6 620 18.0/16.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N= 5 620 18.0/16.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Sven Persson - Lars Strand 4 N= 5 620 18.0/16.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 620 18.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 N= 6 620 18.0/16.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Thomas Ålander - Christina Kronlund 3 N+2 6 200 10.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N+1 E 170 8.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 4 V-2 2 100 6.0/28.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ingrid Wallin - Ann Lange 4 N-1 5 -100 3.0/31.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 N-1 E -100 3.0/31.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Thomas Davy - Mona Berge 4 N-2 E -200 0.0/34.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg     - -/15.2