Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
alla i zon
#
E96
1075
E94
Dkn97
#
K4
KD63
kn832
E108
#
Dkn87532
84
105
42
#
10
Ekn92
KD76
K653

Optimalt kontrakt: 4D V-2 500
 NT
N109959
S1010959
Ö23484
V23484
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Christina Leander Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT S= 8 600 34.0/0.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 V-5 E 500 31.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Roger Bergforsen 4 V-5 7 500 31.0/3.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Thomas Davy - Mona Berge 1NT V-2 D 200 27.0/7.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö-2 K 200 27.0/7.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin 2NT S+2 K 180 24.0/10.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 S+1 K 130 21.0/13.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+1 9 130 21.0/13.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 S+1 K 110 17.0/17.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S= K 110 17.0/17.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö-1 3 100 12.0/22.0
Sven Persson - Lars Strand Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 3 Ö-1 K 100 12.0/22.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 Ö-1 K 100 12.0/22.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö= 3 -110 8.0/26.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö+1 E -140 4.0/30.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Mona Andersson - Anita Olofsson 2 Ö+1 10 -140 4.0/30.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 Ö+1 K -140 4.0/30.0
Mats Andersson - Lars Becklén Jane Brändemar - Nina Nilsson 2D Ö+1 K -870 0.0/34.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - -/15.1