Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
8742
kn
Kkn42
kn1042
#
K10653
E42
5
E763
#
Dkn9
763
E73
K985
#
E
KD10985
D10986
D

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N310845
S310845
Ö93497
V93497
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulla Borgström - Karsten Willén 4D S= 5 590 34.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 2 S+2 5 170 32.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S= 5 140 30.0/4.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Mats Andersson - Lars Becklén 4 V-2 4 100 27.0/7.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4D V-1 Kn 100 27.0/7.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Stig Unoson - Agneta Dunemark 3 V-1 Kn 50 23.0/11.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 V-1 Kn 50 23.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Thomas Davy - Mona Berge 4 S-1 5 -50 18.0/16.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 5 S-1 3 -50 18.0/16.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S-1 5 -50 18.0/16.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5D S-1 E -100 13.0/21.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 S-2 5 -100 13.0/21.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 V= Kn -110 10.0/24.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 V+1 Kn -140 6.0/28.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2 V+1 Kn -140 6.0/28.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 V= Kn -140 6.0/28.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+2 Kn -200 2.0/32.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britt Lindberg - Åke Lindström 5D S-2 5 -300 0.0/34.0
Sven Persson - Lars Strand     - -/18.1