Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
alla i zon
#
108
K7
kn10973
10865
#
Ekn3
kn8643
854
72
#
D542
E
KD6
ED943
#
K976
D10952
E2
Kkn

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N55656
S55656
Ö87787
V87787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Mats Andersson - Lars Becklén 3NT V-3 K 300 34.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 3NT V-2 K 200 31.0/3.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT V-2 K 200 31.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V-1 K 100 26.0/8.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V-1 K 100 26.0/8.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulla Borgström - Karsten Willén 3 Ö-1 E 100 26.0/8.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö= E -90 18.0/16.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 Ö= E -90 18.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Thomas Davy - Mona Berge 1NT V= K -90 18.0/16.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 Ö= E -90 18.0/16.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö= 2 -90 18.0/16.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S-1 7 -100 12.0/22.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö= E -110 10.0/24.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Stig Unoson - Agneta Dunemark 1 S-2 2 -200 6.0/28.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N-2 E -200 6.0/28.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-2 2 -200 6.0/28.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 S-3 2 -300 1.0/33.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-3 E -300 1.0/33.0
Sven Persson - Lars Strand     - -/18.1