Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
EKkn1062
D109
86
75
#
D5
K72
EKDkn
EK62
#
9843
53
5432
1094
#
7
Ekn864
1097
Dkn83

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N54887
S65897
Ö78545
V78545
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Karsten Willén Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 2D N+2 5 1070 34.0/0.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sven Persson - Lars Strand 2D N= 5 670 32.0/2.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Yvonne Tolf - Ulla Öberg 5 Ö-3 7 150 24.0/10.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT V-3 K 150 24.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Bodil Mörnstad - Carin Millar 5 Ö-3 7 150 24.0/10.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 5 V-3 E 150 24.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT Ö-3 7 150 24.0/10.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 Ö-3 7 150 24.0/10.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Lars G Svensson - Roger Bergforsen 2NT V-3 K 150 24.0/10.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Mats Andersson - Lars Becklén 4 Ö-2 7 100 12.0/22.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Thomas Davy - Mona Berge 4 Ö-2 7 100 12.0/22.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT V-2 E 100 12.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 4 Ö-2 7 100 12.0/22.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anitha Lindgren - Marian Krook 5 Ö-2 7 100 12.0/22.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 Ö-1 7 50 5.0/29.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V-1 E 50 5.0/29.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2D N-1 5 -200 2.0/32.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4D S-2 E -500 0.0/34.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan     - 16.5/-