Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
K86
D102
Dkn10
KD75
#
1032
kn7
98532
kn106
#
Ekn9
E6
EK76
E843
#
D754
K98543
4
92

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N64876
S64876
Ö79567
V79567
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Ålander - Christina Kronlund 3D S= 10 730 34.0/0.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+1 5 140 31.0/3.0
Thomas Davy - Mona Berge Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 S+2 10 140 31.0/3.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Ingrid Wallin - Ann Lange 2 S= 2 110 28.0/6.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V-2 D 100 24.0/10.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Mats Andersson - Lars Becklén 5 V-2 D 100 24.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Karsten Willén 4 V-2 D 100 24.0/10.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 3 V-1 D 50 16.0/18.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2NT Ö-1 8 50 16.0/18.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-1 9 50 16.0/18.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 D 50 16.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 V-1 D 50 16.0/18.0
Peter Moricz - Birgitta Mörnstam Britt Lindberg - Åke Lindström 3 S-1 9 -100 10.0/24.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Mona Andersson - Anita Olofsson 1NT Ö+1 9 -120 7.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT Ö+1 3 -120 7.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4D S-2 Kn -500 3.0/31.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4D S-2 10 -500 3.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sven Persson - Lars Strand 4D S-3 Kn -800 0.0/34.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt     - -/20.8