Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
alla i zon
#
9
9753
K9762
Ekn9
#
D10854
KD62
D3
K7
#
E72
E108
E4
D10432
#
Kkn63
kn4
kn1085
865

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N27322
S27322
Ö1069108
V116101111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Mona Berge Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-2 3 200 33.0/1.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V-2 6 200 33.0/1.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 9 100 28.0/6.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö-1 5 100 28.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 V-1 E 100 28.0/6.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V+2 2 -170 24.0/10.0
Mats Andersson - Lars Becklén Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 4 V= 2 -620 16.0/18.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V= 6 -620 16.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V= 2 -620 16.0/18.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4 V= E -620 16.0/18.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V= 9 -620 16.0/18.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 V= 7 -620 16.0/18.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 V= 6 -620 16.0/18.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 9 -650 4.0/30.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Gunilla Wallin - Christina Leander 4 V+1 7 -650 4.0/30.0
Sven Persson - Lars Strand Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+1 6 -650 4.0/30.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V+1 E -650 4.0/30.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 4 V+1 2 -650 4.0/30.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen     - 16.7/-