Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
4
Kkn973
K65
K1093
#
E1075
65
Dkn73
E65
#
D963
ED102
42
872
#
Kkn82
84
E1098
Dkn4

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N76756
S77756
Ö66687
V66687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S+1 5 150 34.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT S= 3 120 29.0/5.0
Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT N= 4 120 29.0/5.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT S= 3 120 29.0/5.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT N+1 2 120 29.0/5.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Anita Olofsson 2 N+1 10 110 24.0/10.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg Pass   19.0/15.0
Ulla Borgström - Karsten Willén Ingrid Wallin - Ann Lange Pass   19.0/15.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   19.0/15.0
Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg Gunilla Wallin - Christina Leander Pass   19.0/15.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Thomas Davy - Mona Berge 1 V= 9 -80 14.0/20.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 N-1 4 -100 9.0/25.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 2NT S-1 7 -100 9.0/25.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg 2 S-1 6 -100 9.0/25.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Sven Persson - Lars Strand 2 N-1 3 -100 9.0/25.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2NT S-2 3 -200 4.0/30.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Mats Andersson - Lars Becklén 3NT S-3 6 -300 1.0/33.0
Stig Unoson - Agneta Dunemark Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-3 3 -300 1.0/33.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - 10.0/-