Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2016-08-03

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.08.03

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K76
EK973
K
ED103
?
Dkn3
Dkn85
ED6
K75
?
105
1062
kn1032
kn942
?
E9842
4
98754
86

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N888108
S888108
Ö45535
V45535
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Sven Persson - Lars Strand 4 S= Kn 420 34.0/0.0
Thomas Davy - Mona Berge Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 N+2 D 170 30.0/4.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 S+2 6 170 30.0/4.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N+1 10 170 30.0/4.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 Kn 140 26.0/8.0
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg 3 N+1 2 130 24.0/10.0
Charlotte Rudbäck - Lotta Lundberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S= 5 110 18.0/16.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N+1 Kn 110 18.0/16.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars G Svensson - Roger Bergforsen 3 N= 10 110 18.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt 2 N= 10 110 18.0/16.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N= 3 110 18.0/16.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Agneta Dunemark 2 N= 10 90 12.0/22.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Andersson - Lars Becklén 3 S-1 8 -50 7.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ann-Charlotte Lundin Peter Moricz - Birgitta Mörnstam 4 N-1 Kn -50 7.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-1 5 -50 7.0/27.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N-1 5 -50 7.0/27.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3NT N-2 3 -100 1.0/33.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Gunilla Wallin - Christina Leander 3 N-2 3 -100 1.0/33.0
Ulla Borgström - Karsten Willén     - -/17.7