Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Sundsvallsbridgen » Cityspel 2016-11-28 [Tävlingsinfo] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Cityspel 2016-11-28

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4D N+1 K 690 14/0
Inger Byström - Bo Byström Karin Eriksson - Sture Holm 5 S+2 2 440 9/5
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Ola Bergqvist - Klas Löfgren 5 N+2 7 440 9/5
Arne Håll - Haine Haraldsson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 5 S+2 3 440 9/5
Bert Hellström - Nils Wänglund Barry Cotz - Anders Jakobsson 5 S+2 7 440 9/5
Majlis Eriksson - Liane Svensson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 3 S+3 D 170 4/10
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3 N+2 D 150 2/12
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olan Hedström - Bo Byléhn 5NT S-2 9 -100 0/14

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Håll - Haine Haraldsson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 3 Ö-2 10 100 14/0
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 3NT V-1 4 50 12/2
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Ola Bergqvist - Klas Löfgren 1NT V= 4 -90 10/4
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Olan Hedström - Bo Byléhn 1 Ö+1 E -110 7/7
Inger Byström - Bo Byström Karin Eriksson - Sture Holm 2 Ö= 6 -110 7/7
Majlis Eriksson - Liane Svensson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 2NT V= 4 -120 4/10
Bert Hellström - Nils Wänglund Barry Cotz - Anders Jakobsson 3 Ö= 5 -140 1/13
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3 Ö= 6 -140 1/13

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 3NT S+1 2 430 14/0
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Barry Cotz - Anders Jakobsson 3NT S= 7 400 11/3
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S= 3 400 11/3
Bert Hellström - Nils Wänglund Arne Håll - Haine Haraldsson 2 N+1 E 140 8/6
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Inger Byström - Bo Byström 2 N= E 110 6/8
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Ola Bergqvist - Klas Löfgren 4 N-1 6 -50 3/11
Majlis Eriksson - Liane Svensson Olan Hedström - Bo Byléhn 4 N-1 7 -50 3/11
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Karin Eriksson - Sture Holm 3NT S-3 3 -150 0/14

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT N+1 D 630 14/0
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 3NT N= 5 600 12/2
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Karin Eriksson - Sture Holm 1NT N+3 K 180 10/4
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Barry Cotz - Anders Jakobsson 1NT N+2 2 150 7/7
Bert Hellström - Nils Wänglund Arne Håll - Haine Haraldsson 2NT N+1 2 150 7/7
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Inger Byström - Bo Byström 3 N= 8 110 4/10
Majlis Eriksson - Liane Svensson Olan Hedström - Bo Byléhn 2NT N-1 8 -100 2/12
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Ola Bergqvist - Klas Löfgren 2 N-2 7 -200 0/14

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Byström - Bo Byström Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT V+3 7 -490 13/1
Karin Eriksson - Sture Holm Viktoria Einarsson - Sune Jansson 3NT V+3 7 -490 13/1
Olan Hedström - Bo Byléhn Barry Cotz - Anders Jakobsson 3NT V+4 2 -520 6/8
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Arne Håll - Haine Haraldsson 3NT V+4 8 -520 6/8
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3NT V+4 3 -520 6/8
Bert Hellström - Nils Wänglund Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 3NT Ö+4 5 -520 6/8
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 3NT V+4 7 -520 6/8
Majlis Eriksson - Liane Svensson Ola Bergqvist - Klas Löfgren 6 Ö+1 Kn -940 0/14

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olan Hedström - Bo Byléhn Barry Cotz - Anders Jakobsson 2 V-2 K 200 13/1
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 2 V-2 6 200 13/1
Bert Hellström - Nils Wänglund Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 2NT N= 2 120 10/4
Inger Byström - Bo Byström Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 2 V-1 6 100 7/7
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 2 Ö-1 2 100 7/7
Karin Eriksson - Sture Holm Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2 N= 7 90 4/10
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Arne Håll - Haine Haraldsson 3 S-1 6 -50 2/12
Majlis Eriksson - Liane Svensson Ola Bergqvist - Klas Löfgren 1 Ö= Kn -80 0/14

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olan Hedström - Bo Byléhn Bert Hellström - Nils Wänglund 3NT S+2 6 660 11/3
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3NT N+2 10 660 11/3
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 3NT N+2 10 660 11/3
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT S+2 6 660 11/3
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Inger Byström - Bo Byström 3NT N+1 10 630 5/9
Barry Cotz - Anders Jakobsson Karin Eriksson - Sture Holm 3NT N+1 7 630 5/9
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 N= 10 620 2/12
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Arne Håll - Haine Haraldsson 3NT S= Kn 600 0/14

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3NT N+2 2 460 14/0
Olan Hedström - Bo Byléhn Bert Hellström - Nils Wänglund 3NT N+1 2 430 11/3
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 3NT S+1 5 430 11/3
Barry Cotz - Anders Jakobsson Karin Eriksson - Sture Holm 3NT N= 2 400 8/6
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 1NT N+3 2 180 6/8
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Arne Håll - Haine Haraldsson 3NT S-1 2 -50 2/12
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Inger Byström - Bo Byström 3NT N-1 3 -50 2/12
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT N-1 3 -50 2/12

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 5D Ö-2 E 500 14/0
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Olan Hedström - Bo Byléhn 4 S= 4 420 12/2
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Inger Byström - Bo Byström 3 S+1 4 170 10/4
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 4 S-1 3 -50 8/6
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 4 S-2 4 -100 5/9
Arne Håll - Haine Haraldsson Barry Cotz - Anders Jakobsson 4D S-1 4 -100 5/9
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Bert Hellström - Nils Wänglund 3 Ö= E -140 2/12
Karin Eriksson - Sture Holm Lennart Sohlin - Staffan Hedman 3 Ö+1 K -170 0/14

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3 V-2 6 200 14/0
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Inger Byström - Bo Byström 3 V-1 8 100 11/3
Arne Håll - Haine Haraldsson Barry Cotz - Anders Jakobsson 2 V-1 9 100 11/3
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Bert Hellström - Nils Wänglund 2 V= 9 -110 6/8
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 2 V= 6 -110 6/8
Karin Eriksson - Sture Holm Lennart Sohlin - Staffan Hedman 2 V= 10 -110 6/8
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Olan Hedström - Bo Byléhn 3 V= E -140 1/13
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 1 V+2 E -140 1/13

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Bert Hellström - Nils Wänglund 3 V-2 6 100 14/0
Majlis Eriksson - Liane Svensson Inger Byström - Bo Byström 2 N= 10 90 11/3
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2 N= 9 90 11/3
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Arne Håll - Haine Haraldsson 2 Ö-1 8 50 7/7
Karin Eriksson - Sture Holm Ola Bergqvist - Klas Löfgren 3 V-1 D 50 7/7
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Olan Hedström - Bo Byléhn 3 S-1 6 -50 4/10
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 1NT V= D -90 2/12
Barry Cotz - Anders Jakobsson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 1NT N-3 8 -150 0/14

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majlis Eriksson - Liane Svensson Inger Byström - Bo Byström 4 V-3 6 150 14/0
Karin Eriksson - Sture Holm Ola Bergqvist - Klas Löfgren 2 N+1 E 140 12/2
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2 N= Kn 110 10/4
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Olan Hedström - Bo Byléhn 2 N= E 90 8/6
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 3 Ö-1 3 50 5/9
Barry Cotz - Anders Jakobsson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 3NT Ö-1 4 50 5/9
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Bert Hellström - Nils Wänglund 1NT Ö= 3 -90 2/12
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Arne Håll - Haine Haraldsson 2 V= K -110 0/14

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olan Hedström - Bo Byléhn Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 2 V+3 K -200 12/2
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Bert Hellström - Nils Wänglund 2 Ö+3 5 -200 12/2
Inger Byström - Bo Byström Ola Bergqvist - Klas Löfgren 3 Ö+2 5 -200 12/2
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 Ö+1 Kn -650 4/10
Barry Cotz - Anders Jakobsson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 Ö+1 Kn -650 4/10
Arne Håll - Haine Haraldsson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 4 Ö+1 6 -650 4/10
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 4 Ö+1 Kn -650 4/10
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Karin Eriksson - Sture Holm 4 Ö+1 6 -650 4/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barry Cotz - Anders Jakobsson Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 6NT V-1 8 50 14/0
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Bert Hellström - Nils Wänglund 4 Ö+1 D -450 12/2
Olan Hedström - Bo Byléhn Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 4 V+2 10 -480 8/6
Inger Byström - Bo Byström Ola Bergqvist - Klas Löfgren 4 Ö+2 D -480 8/6
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 Ö+2 D -480 8/6
Arne Håll - Haine Haraldsson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 6 V= 10 -980 4/10
Majlis Eriksson - Liane Svensson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 6 V+1 10 -1010 2/12
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Karin Eriksson - Sture Holm 6NT Ö+1 D -1020 0/14

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3D Ö-2 4 300 14/0
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Olan Hedström - Bo Byléhn 2 Ö-1 6 50 10/4
Majlis Eriksson - Liane Svensson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 2 Ö-1 4 50 10/4
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Barry Cotz - Anders Jakobsson 2 Ö-1 4 50 10/4
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2 V= E -90 6/8
Inger Byström - Bo Byström Bert Hellström - Nils Wänglund 1 V+1 4 -110 3/11
Arne Håll - Haine Haraldsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 2 Ö+1 2 -110 3/11
Karin Eriksson - Sture Holm Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 2 S-2 D -200 0/14

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Viktoria Einarsson - Sune Jansson 4 N+2 6 480 13/1
Solveig Lundström - Ingemar Svensson Barry Cotz - Anders Jakobsson 4 N+2 3 480 13/1
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Olan Hedström - Bo Byléhn 4 N+1 3 450 5/9
Inger Byström - Bo Byström Bert Hellström - Nils Wänglund 4 N+1 3 450 5/9
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 4 N+1 3 450 5/9
Karin Eriksson - Sture Holm Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 4 N+1 3 450 5/9
Arne Håll - Haine Haraldsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 4 N+1 3 450 5/9
Majlis Eriksson - Liane Svensson Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 N+1 3 450 5/9

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Bert Hellström - Nils Wänglund 3 S+1 4 130 13/1
Barry Cotz - Anders Jakobsson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 3 S+1 E 130 13/1
Olan Hedström - Bo Byléhn Karin Eriksson - Sture Holm 3 S= E 110 9/5
Arne Håll - Haine Haraldsson Solveig Lundström - Ingemar Svensson 3 N= 5 110 9/5
Majlis Eriksson - Liane Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 4 N-1 5 -50 6/8
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Inger Byström - Bo Byström 1NT N-2 2 -100 3/11
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Ola Bergqvist - Klas Löfgren 1NT N-2 2 -100 3/11
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 3 S-4 3 -200 0/14

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Håll - Haine Haraldsson Solveig Lundström - Ingemar Svensson 4D V-4 K 800 14/0
Olan Hedström - Bo Byléhn Karin Eriksson - Sture Holm 5D Ö-2 E 300 11/3
Barry Cotz - Anders Jakobsson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 5D V-2 K 300 11/3
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Inger Byström - Bo Byström 2 N= 7 110 8/6
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Bert Hellström - Nils Wänglund 4 S-1 K -100 6/8
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Ola Bergqvist - Klas Löfgren 2 V+2 Kn -130 3/11
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lennart Wiklund - Sune Häggbom 4 V= K -130 3/11
Majlis Eriksson - Liane Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 4D V= K -510 0/14

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Solveig Lundström - Ingemar Svensson 2 Ö-1 10 100 14/0
Majlis Eriksson - Liane Svensson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2 N= D 90 12/2
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Bert Hellström - Nils Wänglund 2 N-1 D -50 10/4
Arne Håll - Haine Haraldsson Karin Eriksson - Sture Holm 1NT V= 7 -90 8/6
Olan Hedström - Bo Byléhn Lennart Sohlin - Staffan Hedman 1 Ö+1 10 -110 5/9
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 1 Ö+1 Kn -110 5/9
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Inger Byström - Bo Byström 3 Ö+1 4 -130 2/12
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Barry Cotz - Anders Jakobsson 1NT V+2 6 -150 0/14

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Bert Hellström - Nils Wänglund 4D N+1 8 990 14/0
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Inger Byström - Bo Byström 5D N= 8 850 12/2
Majlis Eriksson - Liane Svensson Viktoria Einarsson - Sune Jansson 5D Ö-3 K 800 10/4
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Solveig Lundström - Ingemar Svensson 4 N+1 8 650 7/7
Arne Håll - Haine Haraldsson Karin Eriksson - Sture Holm 4 N+1 8 650 7/7
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Barry Cotz - Anders Jakobsson 4 V-6 D 600 4/10
Olan Hedström - Bo Byléhn Lennart Sohlin - Staffan Hedman 5D Ö-2 K 500 2/12
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Lena Svensson - Lars-Anders Svensson 3NT V-4 D 400 0/14

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Barry Cotz - Anders Jakobsson 4 Ö+2 E -480 7/7
Olan Hedström - Bo Byléhn Solveig Lundström - Ingemar Svensson 4 Ö+2 K -480 7/7
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 Ö+2 K -480 7/7
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Arne Håll - Haine Haraldsson 5 V+1 3 -480 7/7
Inger Byström - Bo Byström Lennart Wiklund - Sune Häggbom 4 Ö+2 K -480 7/7
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Bert Hellström - Nils Wänglund 5 Ö+1 E -480 7/7
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 4 V+2 9 -480 7/7
Majlis Eriksson - Liane Svensson Karin Eriksson - Sture Holm 4 Ö+2 E -480 7/7

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Arne Håll - Haine Haraldsson 4 Ö-1 Kn 100 14/0
Olan Hedström - Bo Byléhn Solveig Lundström - Ingemar Svensson 3 S-3 E -150 12/2
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 3NT Ö= D -600 10/4
Majlis Eriksson - Liane Svensson Karin Eriksson - Sture Holm 4 V= 10 -620 8/6
Ulla Blanck - Birgitta Wiberg Barry Cotz - Anders Jakobsson 3NT Ö+1 D -630 4/10
Marianne Eskilsson - Per Eskilsson Bert Hellström - Nils Wänglund 3NT Ö+1 D -630 4/10
Viktoria Einarsson - Sune Jansson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 3NT Ö+1 8 -630 4/10
Inger Byström - Bo Byström Lennart Wiklund - Sune Häggbom 4 V+1 E -650 0/14

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Inger Byström - Bo Byström 3D Ö-1 K 200 14/0
Olan Hedström - Bo Byléhn Arne Håll - Haine Haraldsson 4 Ö-1 K 100 11/3
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Solveig Lundström - Ingemar Svensson 2 Ö-1 K 100 11/3
Karin Eriksson - Sture Holm Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 4 N-1 E -100 7/7
Majlis Eriksson - Liane Svensson Barry Cotz - Anders Jakobsson 3 N-1 E -100 7/7
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 4D N-1 E -200 3/11
Bert Hellström - Nils Wänglund Viktoria Einarsson - Sune Jansson 4 N-2 E -200 3/11
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 3D S-3 4 -800 0/14

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Eriksson - Sture Holm Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson 3 N+1 E 170 14/0
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 2 N+1 10 140 12/2
Majlis Eriksson - Liane Svensson Barry Cotz - Anders Jakobsson 2 S+2 9 130 10/4
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Solveig Lundström - Ingemar Svensson 2 N= 10 110 7/7
Lennart Sohlin - Staffan Hedman Inger Byström - Bo Byström 2 N= K 110 7/7
Olan Hedström - Bo Byléhn Arne Håll - Haine Haraldsson 4 Ö-2 K 100 4/10
Bert Hellström - Nils Wänglund Viktoria Einarsson - Sune Jansson 3 N-1 E -50 2/12
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 2NT V+1 8 -150 0/14

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barry Cotz - Anders Jakobsson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 2NT V-2 3 200 14/0
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Solveig Lundström - Ingemar Svensson 2 Ö-1 E 100 11/3
Bert Hellström - Nils Wänglund Karin Eriksson - Sture Holm 3 Ö-1 E 100 11/3
Inger Byström - Bo Byström Olan Hedström - Bo Byléhn 2 Ö= D -110 8/6
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 1NT V+1 6 -120 5/9
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Viktoria Einarsson - Sune Jansson 2NT V= 6 -120 5/9
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 1NT V+2 6 -150 1/13
Majlis Eriksson - Liane Svensson Arne Håll - Haine Haraldsson 1NT V+2 6 -150 1/13

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Söderberg - Lennart Mikaelsson Lennart Sohlin - Staffan Hedman 3NT V-1 7 100 13/1
Barry Cotz - Anders Jakobsson Marianne Eskilsson - Per Eskilsson 3NT V-1 3 100 13/1
Bert Hellström - Nils Wänglund Karin Eriksson - Sture Holm 2 V+1 8 -140 10/4
Ola Bergqvist - Klas Löfgren Ulla Blanck - Birgitta Wiberg 3NT Ö+2 D -660 4/10
Lena Svensson - Lars-Anders Svensson Solveig Lundström - Ingemar Svensson 3NT Ö+2 D -660 4/10
Lennart Wiklund - Sune Häggbom Viktoria Einarsson - Sune Jansson 3NT Ö+2 D -660 4/10
Inger Byström - Bo Byström Olan Hedström - Bo Byléhn 3NT V+2 7 -660 4/10
Majlis Eriksson - Liane Svensson Arne Håll - Haine Haraldsson 3NT Ö+2 D -660 4/10