Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Öst giv
N-S i zon
ED8
E2
108732
kn32
2
K1098
Ekn6
D9854
kn10764
kn43
D954
7
K953
D765
K
EK106

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N87776
S87787
Ö55656
V55656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT N+1 Kn 630 40.0/0.1
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N= Kn 600 35.8/4.3
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N= 4 600 35.8/4.3
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N= 6 600 35.8/4.3
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö-5 E 250 31.6/8.5
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT N= 6 120 24.2/15.8
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S+1 9 120 24.2/15.8
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT S= 2 120 24.2/15.8
Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT N+1 6 120 24.2/15.8
Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N+1 4 120 24.2/15.8
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT N+1 6 120 24.2/15.8
Ulla Borgström - Monica Wester Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S= E 110 16.9/23.2
Mikael Palade - Lennart Tenland Christer Ekberg - Peter Gati 3NT S-1 9 -100 11.6/28.4
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S-1 4 -100 11.6/28.4
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT S-1 2 -100 11.6/28.4
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 3NT N-1 6 -100 11.6/28.4
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S-2 10 -200 3.2/36.8
Björn Karlsson - Ann Bomark Magnus Wegestål - Tomas Fransson 2 N-2 7 -200 3.2/36.8
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4NT N-2 4 -200 3.2/36.8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N-2 6 -200 3.2/36.8
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson     40% 16.0/24.0