Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Syd giv
Ö-V i zon
kn10872
D643
1074
7
K3
Kkn108
kn983
1064
965
E5
E62
D9853
ED4
972
KD5
EKkn2

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N67788
S66788
Ö76655
V66644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT S+2 8 180 40.0/0.0
Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson Yvonne Tolf - Kerstin Degermark 3 N+1 E 170 38.0/2.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT S= 8 90 36.0/4.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1 S-1 8 -50 23.0/17.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 2 S-1 8 -50 23.0/17.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 1 S-1 8 -50 23.0/17.0
Christer Ekberg - Peter Gati Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 S-1 Kn -50 23.0/17.0
Lotta Lundberg - Bengt Nilsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT S-1 Kn -50 23.0/17.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gunilla Ljung - Gun Bellander 1 S-1 8 -50 23.0/17.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N-1 5 -50 23.0/17.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1 S-1 10 -50 23.0/17.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N-1 E -50 23.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 1 S-1 8 -50 23.0/17.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S-1 Kn -50 23.0/17.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 2NT S-1 8 -50 23.0/17.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT S-2 Kn -100 6.0/34.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Magnus Wegestål - Tomas Fransson 4 N-2 5 -100 6.0/34.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 4 N-2 E -100 6.0/34.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-2 E -100 6.0/34.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N-2 E -100 6.0/34.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mikael Palade - Lennart Tenland 4 N-3 3 -150 0.0/40.0