Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Öst giv
ingen i zon
EKD2
kn7
D7
D9852
754
E53
E83
K1043
83
KD4
kn96542
E6
kn1096
109862
K10
kn7

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73685
S73685
Ö610658
V610658
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 N= 6 110 34.0/6.0
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Åke Lindström - Britt Lindberg 1 N+1 9 110 34.0/6.0
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Yvonne Tolf - Kerstin Degermark 2 N= E 110 34.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N= E 110 34.0/6.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 1 N+1 6 110 34.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 N= 4 110 34.0/6.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 1 N+1 E 110 34.0/6.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö-1 Kn 50 26.0/14.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 1 N-1 2 -50 19.0/21.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N-1 6 -50 19.0/21.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3 N-1 8 -50 19.0/21.0
Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson Christer Ekberg - Peter Gati 2 S-1 E -50 19.0/21.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S-1 4 -50 19.0/21.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 N-1 E -50 19.0/21.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 3 N-2 2 -100 11.0/29.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-2 E -100 11.0/29.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson 2 Ö+2 Kn -130 6.0/34.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 Kn -130 6.0/34.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö+1 Kn -130 6.0/34.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Öhman - Gunnar Olsson 5 N-3 5 -150 2.0/38.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4D Ö= Kn -510 0.0/40.0