Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Hasse 2016-04-20

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.04.20

Nord giv
ingen i zon
Kkn52
kn7532
73
82
E1084
108
E4
Dkn654
D6
E96
Dkn1096
EK10
973
KD4
K852
973

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N12532
S12532
Ö12108910
V12108910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT Ö+1 5 -150 40.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT Ö= 9 -400 35.0/5.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Lotta Lundberg - Bengt Nilsson 3NT Ö= 9 -400 35.0/5.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= 5 -400 35.0/5.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT Ö= 2 -400 35.0/5.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT Ö+1 2 -430 30.0/10.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Yvonne Tolf - Kerstin Degermark Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Christer Ekberg - Peter Gati 3NT Ö+2 5 -460 15.0/25.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Magnus Wegestål - Tomas Fransson 3NT Ö+2 3 -460 15.0/25.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mikael Palade - Lennart Tenland 3NT Ö+2 3 -460 15.0/25.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT Ö+2 5 -460 15.0/25.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Judit Derzsi-Jalgard - Karen Nielsen 3NT Ö+2 5 -460 15.0/25.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö+2 5 -460 15.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+2 9 -460 15.0/25.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors 3NT Ö+2 2 -460 15.0/25.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Carl-Eric Rönnemyr - Gunilla Oredsson 3NT Ö+3 2 -490 0.0/40.0