Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Syd giv
Ö-V i zon
D10864
E72
72
D43
E5
KDkn43
Ekn10943
K973
1065
K65
E62
kn2
98
D8
Kkn109875

Optimalt kontrakt: 7D S-6 -1400
 NT
N71141
S71141
Ö61212810
V61212810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 S-2 E -100 36.0/0.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V+3 3 -170 33.0/3.0
Bo Wendt - Helen Roos Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+3 D -170 33.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N-4 5 -200 30.0/6.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4D S-2 E -300 28.0/8.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Björn Karlsson - Ann Bomark 5D S-3 E -500 26.0/10.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Åke Lindström - Britt Lindberg 5 V+1 D -620 23.0/13.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 5 V+1 3 -620 23.0/13.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 3NT Ö+1 Kn -630 19.0/17.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT Ö+1 Kn -630 19.0/17.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+1 8 -650 16.0/20.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 V+1 D -680 10.0/26.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 V+2 3 -680 10.0/26.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Sven Persson - Göte Jönsson 4 V+2 D -680 10.0/26.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V+2 D -680 10.0/26.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Östen Svantesson - Mats Holm 4 V+2 7 -680 10.0/26.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+3 Kn -690 4.0/32.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Maria Tendler - Zalman Puterman 5D S-4 E -800 2.0/34.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 6 V= 8 -1430 0.0/36.0