Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Öst giv
N-S i zon
EKD8
E852
92
E103
kn9432
kn103
E874
6
765
976
KD653
82
10
KD4
kn10
KDkn9754

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1171188
S1171188
Ö06040
V06040
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Ann Lange Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N+2 6 680 36.0/0.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N+1 K 650 32.0/4.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+1 5 650 32.0/4.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 N+1 K 650 32.0/4.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Bodil Mörnstad - Carin Millar 5 S+2 4 640 28.0/8.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N= K 600 16.0/20.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N= 5 600 16.0/20.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT N= Kn 600 16.0/20.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Åke Lindström - Britt Lindberg 5 S= E 600 16.0/20.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Sonja Christensson - Bo Månsson 3NT N= K 600 16.0/20.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Wendt - Helen Roos 3NT N= 4 600 16.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 S= E 600 16.0/20.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 S= E 600 16.0/20.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Björn Karlsson - Ann Bomark 5 S= E 600 16.0/20.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 S= E 600 16.0/20.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5 S= E 600 16.0/20.0
Maria Tendler - Zalman Puterman Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3 V-3 E 150 4.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Östen Svantesson - Mats Holm 3NT N-1 K -100 2.0/34.0
Sven Persson - Göte Jönsson Håkan Linse - Arne Bojesson 6NT N-3 K -300 0.0/36.0