Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Syd giv
Ö-V i zon
1085
EKD108
D862
9
EDkn3
54
EK97
1063
K9764
kn763
4
EK8
2
92
kn1053
Dkn7542

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N66524
S66524
Ö677119
V677119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-1 2 100 36.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 Ö+1 9 -170 32.0/4.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+2 9 -170 32.0/4.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö+2 9 -170 32.0/4.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3 V+2 E -200 28.0/8.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= E -620 16.0/20.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V= E -620 16.0/20.0
Bo Wendt - Helen Roos Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V= E -620 16.0/20.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= 9 -620 16.0/20.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Sonja Christensson - Bo Månsson 4 V= E -620 16.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 Ö= 9 -620 16.0/20.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 Ö= 9 -620 16.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö= 9 -620 16.0/20.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V= 9 -620 16.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 4 Ö= 9 -620 16.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= 2 -620 16.0/20.0
Maria Tendler - Zalman Puterman Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö+1 K -650 2.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Sven Persson - Göte Jönsson 4 Ö+1 9 -650 2.0/34.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 9 -650 2.0/34.0