Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.23

Öst giv
N-S i zon
D108742
D106
10
kn93
9
Kkn7532
kn5432
10
Ekn5
E8
87
ED8764
K63
94
EKD96
K52

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N55487
S55487
Ö87846
V77845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 V-3 10 150 36.0/0.0
Östen Svantesson - Mats Holm Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N+1 E 140 33.0/3.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N= E 140 33.0/3.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sonja Christensson - Bo Månsson 2 S= 10 110 30.0/6.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Björn Karlsson - Ann Bomark 4D Ö-1 E 100 26.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 Ö-2 E 100 26.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Hermansson - Lars Becklén 4 Ö-2 E 100 26.0/10.0
P-G Mattsson - Mats Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-1 10 50 21.0/15.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V-1 10 50 21.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Maria Tendler - Zalman Puterman 2 Ö= E -90 17.0/19.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö= E -90 17.0/19.0
Bo Wendt - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 3 N-1 E -100 12.0/24.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 S-1 10 -100 12.0/24.0
Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors Sven Persson - Göte Jönsson 2 N-1 E -100 12.0/24.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö= E -110 8.0/28.0
Yvonne Tolf - Wiviann Hassel Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V= 10 -140 6.0/30.0
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö+2 E -170 4.0/32.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N-2 E -200 2.0/34.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S-3 10 -300 0.0/36.0