Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Syd giv
alla i zon
KD7
E763
962
1098
kn103
KDkn
Ekn53
D32
E942
84
KD1087
kn7
865
10952
4
EK654

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Åsel Floderus - Ulf Fagerström 3NT V-2 10 200 60/2
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 5 V-2 K 200 60/2
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Gunvor Sjöström - Arne Keller 5 V-2 K 200 60/2
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Marianne Larsson - Marianne Näslund 3NT V-1 3 100 50/12
Eva Hök - Marika Roger Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 3NT V-1 3 100 50/12
Gunilla Olofsson - Anita Koch Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 3NT Ö-1 4 100 50/12
Dan Johansson - Bitte Eskilson Jan Nelson - Christina Winblad 3NT V-1 6 100 50/12
Laijla Molén - Ulla Bohlin Göran Folke - Per Molin 3 V-1 7 100 50/12
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Cecilia Ramel - Berit Hellström 5 V-1 3 100 50/12
Helena Nyman - Ewa Stenberg Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 5 V-1 7 100 50/12
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 2 V= 10 -90 42/20
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Karin Ekhammar - Åke Kling 3 V= K -110 31/31
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Per Stahre - Iréne Agerkvist 2 V+1 3 -110 31/31
Ulla Norén - Staffan Norén Bertel Nathhorst - Johan De Geer 3 V= 6 -110 31/31
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3 V= 3 -110 31/31
Christina Martin - Bernt Lundberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3 V= E -110 31/31
Camilla Lindén - Gerd Svanström Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 3 V= K -110 31/31
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Mary-Ann Engström - Jan Engström 3 V= 10 -110 31/31
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 2 V+1 9 -110 31/31
Sven Svensson - Bengt Björkstén Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 3 V= 10 -110 31/31
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2 V+1 K -110 31/31
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Mikael Brenning - Jan Carlson 3 V+1 E -130 19/43
Yvonne Flink - Johan Flink Bo Brismar - Inge Johannesson 2 V+2 K -130 19/43
Kerstin Klintberg - Lena Melin Gun Andersson - Christina Persson 3NT V= 6 -600 8/54
Leif Anderberg - Birgitta Elding Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3NT V= 6 -600 8/54
Olle Magnuson - Milly Holmgren Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 3NT V= 10 -600 8/54
Ylva Hag - Brita Carlefred Martina Thornton - Tom Slettengren 3NT Ö= E -600 8/54
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Marianne Karta - Jan Morén 3NT V= 6 -600 8/54
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3NT V= 3 -600 8/54
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Berit Helge - Brita Matérn 3NT Ö= E -600 8/54
Nils Wikstad - Johan Lundström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 3NT V= 10 -600 8/54
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Britt Andrén - Agneta Fergenius 3NT V= 6 -600 8/54