Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Öst giv
N-S i zon
E
EKDkn
K9765
KD2
K8
1098754
E104
kn4
kn102
63
D8
1097653
D976543
2
kn32
E8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Brenning - Jan Carlson Laijla Molén - Ulla Bohlin 6NT S= 10 1440 62/0
Eva Hök - Marika Roger Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 4 S+2 10 680 59/3
Göran Folke - Per Molin Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 4 S+2 Kn 680 59/3
Karin Ekhammar - Åke Kling Gun Andersson - Christina Persson 5NT N= 3 660 51/11
Ulla Norén - Staffan Norén Torgeir Fjelde - Monika Olsson 3NT N+2 6 660 51/11
Dan Johansson - Bitte Eskilson Yvonne Flink - Johan Flink 3NT N+2 10 660 51/11
Bo Brismar - Inge Johannesson Cecilia Ramel - Berit Hellström 3NT N+2 5 660 51/11
Helena Nyman - Ewa Stenberg Britt Andrén - Agneta Fergenius 3NT N+2 5 660 51/11
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 3NT N+2 3 660 51/11
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 4 S+1 Kn 650 41/21
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 4 S+1 Kn 650 41/21
Nils Wikstad - Johan Lundström Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 4 S+1 10 650 41/21
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 4 S+1 10 650 41/21
Kerstin Klintberg - Lena Melin Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT N+1 10 630 33/29
Per Stahre - Iréne Agerkvist Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3NT N+1 6 630 33/29
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Jan Nelson - Christina Winblad 3NT N+1 3 630 33/29
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Sven Svensson - Bengt Björkstén 3NT N+1 6 630 33/29
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 4 S= Kn 620 28/34
Gunvor Sjöström - Arne Keller Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3NT N= 10 600 22/40
Camilla Lindén - Gerd Svanström Olle Magnuson - Milly Holmgren 3NT N= 3 600 22/40
Ylva Hag - Brita Carlefred Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3NT N= 10 600 22/40
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 5 N= 10 600 22/40
Mary-Ann Engström - Jan Engström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 5 N= 4 600 22/40
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Bertel Nathhorst - Johan De Geer 3 N+1 10 130 16/46
Leif Anderberg - Birgitta Elding Jan Asplund - Håkan Kjellberg 4 S-1 10 -100 8/54
Marianne Larsson - Marianne Näslund Martina Thornton - Tom Slettengren 3NT N-1 6 -100 8/54
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Christina Martin - Bernt Lundberg 5 N-1 7 -100 8/54
Marianne Karta - Jan Morén Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 3NT N-1 10 -100 8/54
Berit Helge - Brita Matérn Gunilla Olofsson - Anita Koch 6NT N-1 10 -100 8/54
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 3NT N-1 5 -100 8/54
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Gerhard Gammer - Magnus Hempel 3NT N-1 10 -100 8/54
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 5NT N-3 10 -300 0/62