Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
ingen i zon
E85
EKkn103
Kkn2
D3
K7
D9654
964
EK6
Dkn964
72
105
7542
1032
8
ED873
kn1098

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Norén - Staffan Norén Torgeir Fjelde - Monika Olsson 3NT S+2 E 460 58/4
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Jan Nelson - Christina Winblad 3NT S+2 E 460 58/4
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 3NT S+2 E 460 58/4
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 3NT S+2 E 460 58/4
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Gerhard Gammer - Magnus Hempel 3NT S+2 E 460 58/4
Göran Folke - Per Molin Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 3NT S+1 4 430 52/10
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Bertel Nathhorst - Johan De Geer 3NT N= D 400 46/16
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 3NT S= 4 400 46/16
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Christina Martin - Bernt Lundberg 3NT S= 4 400 46/16
Mary-Ann Engström - Jan Engström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 3NT S= 4 400 46/16
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Sven Svensson - Bengt Björkstén 3NT S= 6 400 46/16
Mikael Brenning - Jan Carlson Laijla Molén - Ulla Bohlin 2NT S+4 6 240 40/22
Kerstin Klintberg - Lena Melin Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2NT S+3 E 210 35/27
Leif Anderberg - Birgitta Elding Jan Asplund - Håkan Kjellberg 2NT S+3 4 210 35/27
Camilla Lindén - Gerd Svanström Olle Magnuson - Milly Holmgren 2NT S+3 4 210 35/27
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 1NT S+4 E 210 35/27
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 1NT N+3 D 180 29/33
Helena Nyman - Ewa Stenberg Britt Andrén - Agneta Fergenius 1NT S+3 E 180 29/33
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 3 N+1 4 170 26/36
Per Stahre - Iréne Agerkvist Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 2 Ö-3 8 150 18/44
Marianne Larsson - Marianne Näslund Martina Thornton - Tom Slettengren 2NT S+1 5 150 18/44
Marianne Karta - Jan Morén Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 2NT S+1 E 150 18/44
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 2NT S+1 6 150 18/44
Dan Johansson - Bitte Eskilson Yvonne Flink - Johan Flink 2NT N+1 D 150 18/44
Bo Brismar - Inge Johannesson Cecilia Ramel - Berit Hellström 2NT N+1 4 150 18/44
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2NT S+1 6 150 18/44
Berit Helge - Brita Matérn Gunilla Olofsson - Anita Koch 2 N+1 D 140 10/52
Ylva Hag - Brita Carlefred Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3 S+1 E 130 8/54
Nils Wikstad - Johan Lundström Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 2 N= 10 110 6/56
Karin Ekhammar - Åke Kling Gun Andersson - Christina Persson 2 N-1 9 -50 3/59
Gunvor Sjöström - Arne Keller Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 2NT S-1 E -50 3/59
Eva Hök - Marika Roger Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 5 S-2 E -100 0/62