Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
D3
K86
EK6
E10942
#
Ekn74
Ekn1052
83
53
#
1095
943
1097542
7
#
K862
D7
Dkn
KDkn86

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N116679
S1166810
Ö26743
V26743
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 2 430 21/11
Bo Johansson - Elsa Johansson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT N+1 7 430 21/11
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3NT N+1 5 430 21/11
Jan Clementsson - Mats Andersson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT N+1 10 430 21/11
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT N+1 5 430 21/11
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3NT N+1 5 430 21/11
Mona Andersson - Anita Olofsson Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 3NT N+1 10 430 21/11
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 3NT N+1 10 430 21/11
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N+1 2 430 21/11
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Britt Lindberg - Hans Antolin 3NT N+1 10 430 21/11
Berit Linse - Karen Nielsen Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT N+1 10 430 21/11
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Östen Svantesson - Mats Holm 3NT N+1 10 430 21/11
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT N= 10 400 5/27
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT N= 3 400 5/27
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulf Öjing - Bertil Cohen 3NT N= 9 400 5/27
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Susanne Levin - Roger Bergforsen 3NT N= 10 400 5/27
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 6 S-1 E -50 0/32