Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D108732
3
kn52
953
#
K954
EK10
E973
D4
#
6
D92
K864
K10872
#
Ekn
kn87654
D10
Ekn6

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N33473
S43573
Ö8108610
V8108610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Berit Linse - Karen Nielsen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT V-2 7 200 32/0
Östen Svantesson - Mats Holm Susanne Levin - Roger Bergforsen 2 N= 2 110 30/2
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 Ö-1 E 100 28/4
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 1NT V= 3 -90 26/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT V+1 3 -120 21/11
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT Ö+1 4 -120 21/11
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Ulf Öjing - Bertil Cohen 1NT V+1 2 -120 21/11
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Hans Antolin 1NT V+1 7 -120 21/11
Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund Mona Andersson - Anita Olofsson 3 Ö+1 E -130 16/16
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2NT V+1 7 -150 12/20
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Bo Johansson - Elsa Johansson 2NT V+1 3 -150 12/20
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 2NT V+1 3 -150 12/20
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 2NT V+2 3 -180 8/24
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2D S-1 E -200 6/26
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 2NT V+3 2 -210 4/28
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3 N-3 6 -300 2/30
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT V= 7 -600 0/32