Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K
EK10942
kn1063
84
#
E76
Dkn86
ED752
3
#
kn93
73
98
EK10965
#
D108542
5
K4
Dkn72

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N56566
S56576
Ö87667
V87767
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Andersson Bo Johansson - Elsa Johansson 4D Ö-3 5 500 32/0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Magnus Wegestål - Tomas Fransson 3 V-3 K 150 30/2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3 S= E 140 27/5
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 2 S+1 3 140 27/5
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 S= 3 110 22/10
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 2 S= 3 110 22/10
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N= E 110 22/10
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Britt Lindberg - Hans Antolin 3 V-2 E 100 17/15
Berit Linse - Karen Nielsen Susanne Levin - Roger Bergforsen 3NT V-2 E 100 17/15
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT V-1 E 50 14/18
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 S-1 3 -100 10/22
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 S-1 6 -100 10/22
Ulf Öjing - Bertil Cohen Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 S-1 3 -100 10/22
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 N-2 E -200 5/27
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-2 3 -200 5/27
Anitha Lindgren - Marian Krook Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 3 N-3 E -300 2/30
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Östen Svantesson - Mats Holm 3 N-4 E -400 0/32