Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Nord giv
alla i zon
#
Dkn6
K93
kn65
kn542
#
987
ED72
84
EK109
#
1043
64
K9732
D86
#
EK52
kn1085
ED10
73

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N77998
S77998
Ö66445
V66445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 Ö-3 7 300 31/1
Berit Linse - Karen Nielsen Mona Andersson - Anita Olofsson 2 Ö-3 E 300 31/1
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 1NT N+3 2 180 28/4
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT N+2 3 150 24/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Yvonne Tolf - Anders Nordberg 1NT N+2 3 150 24/8
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Rolf Jönsson - Jan Strandberg 1NT N+2 6 150 24/8
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 S= E 140 19/13
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 1 S+2 8 140 19/13
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT N+1 2 120 13/19
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT N+1 3 120 13/19
Östen Svantesson - Mats Holm Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 1NT S+1 9 120 13/19
Ulf Öjing - Bertil Cohen Britt Lindberg - Hans Antolin 1NT N+1 3 120 13/19
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S= 4 110 7/25
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 S= 8 110 7/25
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2 Ö-1 K 100 3/29
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Susanne Levin - Roger Bergforsen 1NT Ö-1 E 100 3/29
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Bo Johansson - Elsa Johansson 3 S-2 E -200 0/32