Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K1084
E976
kn9
Ekn3
#
ED75
32
KD86
1064
#
kn9
kn105
10432
D985
#
632
KD84
E75
K72

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N76988
S76988
Ö67455
V67455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Mats Holm - Svante Berglund 4 N+1 Kn 450 42.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N= Kn 420 35.0/7.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N= 5 420 35.0/7.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= Kn 420 35.0/7.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N= Kn 420 35.0/7.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 8 420 35.0/7.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N= 8 420 35.0/7.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N= 3 400 28.0/14.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N+1 7 170 25.0/17.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N+1 Kn 170 25.0/17.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT N+1 5 150 22.0/20.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 N= Kn 140 17.0/25.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Daniel Matus - Mats Andersson 3 N= Kn 140 17.0/25.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= 9 140 17.0/25.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3 S= K 140 17.0/25.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sanna Clementsson - Klas Bellander 4 N-1 Kn -50 7.0/35.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S-1 K -50 7.0/35.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-1 Kn -50 7.0/35.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-1 K -50 7.0/35.0
Nancy Thern - Helena Cewers Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 N-1 Kn -50 7.0/35.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N-1 Kn -50 7.0/35.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-2 6 -100 0.0/42.0
Mikael Palade - Lennart Tenland     - 30.4/-