Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D10
kn8
1063
KD10743
#
75
EKD532
EK4
86
#
K962
4
Dkn52
Ekn52
#
Ekn843
10976
987
9

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N53253
S53253
Ö71011810
V710989
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Månsson - Sonja Christensson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT Ö-2 6 200 42.0/0.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT Ö-1 9 100 40.0/2.0
Karin Sjögren - Helen Roos Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 V+2 K -200 38.0/4.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö= 9 -600 32.0/10.0
Daniel Matus - Mats Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö= 9 -600 32.0/10.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT Ö= 4 -600 32.0/10.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö= 4 -600 32.0/10.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö= 6 -600 32.0/10.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nancy Thern - Helena Cewers 4 V= K -620 25.0/17.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 V= K -620 25.0/17.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö+1 9 -630 15.0/27.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT Ö+1 4 -630 15.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mats Holm - Svante Berglund 3NT Ö+1 4 -630 15.0/27.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+1 4 -630 15.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö+1 9 -630 15.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT Ö+1 7 -630 15.0/27.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3NT Ö+1 4 -630 15.0/27.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 9 -630 15.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 V+1 K -650 5.0/37.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V+1 K -650 5.0/37.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö+2 9 -660 1.0/41.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT Ö+2 9 -660 1.0/41.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson     - -/23.6