Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D8
Kkn1093
1043
ED3
#
kn7652
E652

K852
#
10
D87
E9876
kn1074
#
EK943
4
KDkn52
96

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N79799
S79799
Ö53443
V53643
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+1 4 430 35.0/7.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 Kn 430 35.0/7.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N+1 7 430 35.0/7.0
Daniel Matus - Mats Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N+1 7 430 35.0/7.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N+1 7 430 35.0/7.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+1 Kn 430 35.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 5 430 35.0/7.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N+1 7 430 35.0/7.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT N= 10 400 19.0/23.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT N= 4 400 19.0/23.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT N= 7 400 19.0/23.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N= 4 400 19.0/23.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT N= 6 400 19.0/23.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N= 4 400 19.0/23.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N= 7 400 19.0/23.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT N= Kn 400 19.0/23.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 3NT N-1 4 -50 6.0/36.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mats Holm - Svante Berglund 3NT N-1 Kn -50 6.0/36.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N-1 8 -50 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N-1 4 -50 6.0/36.0
Nancy Thern - Helena Cewers Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N-1 6 -50 6.0/36.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mikael Palade - Lennart Tenland 4 S-2 5 -100 0.0/42.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander     - -/27.5