Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Ekn2
K42
kn63
EK104
#
1076
E65
E108754
8
#
843
D97
K2
Dkn653
#
KD95
kn1083
D9
972

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N76887
S76887
Ö67545
V67545
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Daniel Matus - Mats Andersson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 3 600 42.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2NT N+1 6 150 32.0/10.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT S+1 5 150 32.0/10.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT N+1 5 150 32.0/10.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2NT N+1 Kn 150 32.0/10.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2NT N+1 5 150 32.0/10.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT N+1 5 150 32.0/10.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT N+2 5 150 32.0/10.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT N+1 2 150 32.0/10.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gun Bellander - Yvonne Tolf 2NT N+1 5 150 32.0/10.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 N= K 140 22.0/20.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mikael Palade - Lennart Tenland 2NT N= 3 120 18.0/24.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2NT N= D 120 18.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nancy Thern - Helena Cewers 2NT N= 3 120 18.0/24.0
Mats Holm - Svante Berglund Ulla Borgström - Monica Wester 1NT N= 6 90 14.0/28.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 V= E -90 12.0/30.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N-1 D -100 9.0/33.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N-1 3 -100 9.0/33.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3 V+1 E -130 6.0/36.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-2 E -200 3.0/39.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-2 8 -200 3.0/39.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT N-3 8 -300 0.0/42.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - -/20.4