Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED106
E104
10642
E5
#
K97
kn76
KDkn
kn1062
#
854
D982
853
K94
#
kn32
K53
E97
D873

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N9108109
S910899
Ö43534
V43534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 2 400 39.0/3.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N= 2 400 39.0/3.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N= 9 400 39.0/3.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT S= K 400 39.0/3.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT N+2 2 180 30.0/12.0
Mats Holm - Svante Berglund Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N+3 8 180 30.0/12.0
Daniel Matus - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT S+3 5 180 30.0/12.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 1NT S+3 K 180 30.0/12.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S+3 2 180 30.0/12.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT S+2 K 150 18.0/24.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S+2 2 150 18.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2NT S+1 2 150 18.0/24.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö-3 Kn 150 18.0/24.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S+2 2 150 18.0/24.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT S+2 K 150 18.0/24.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT S+2 K 150 18.0/24.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT S+1 6 120 8.0/34.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S+1 2 120 8.0/34.0
Karin Sjögren - Helen Roos Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S+1 2 120 8.0/34.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Mikael Palade - Lennart Tenland 2 N= 8 110 4.0/38.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 8 -50 2.0/40.0
Nancy Thern - Helena Cewers Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N-3 2 -150 0.0/42.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl     - 17.7/-