Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
alla i zon
#
97643
97
ED96
86
#
Kkn1085
E653
kn8
KD
#
D2
KDkn8
K1074
kn32
#
E
1042
532
E109754

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N65343
S64343
Ö789910
V789910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V-3 7 300 42.0/0.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö-1 E 100 36.0/6.0
Mats Holm - Svante Berglund Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö-1 E 100 36.0/6.0
Daniel Matus - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 V-1 9 100 36.0/6.0
Karin Sjögren - Helen Roos Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V-1 8 100 36.0/6.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-1 E 100 36.0/6.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 V= 8 -140 30.0/12.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+1 8 -170 28.0/14.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö= 5 -620 15.0/27.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sanna Clementsson - Klas Bellander 4 V= 7 -620 15.0/27.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 V= 6 -620 15.0/27.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V= E -620 15.0/27.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Mikael Palade - Lennart Tenland 4 V= E -620 15.0/27.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Nancy Thern - Helena Cewers Bo Månsson - Sonja Christensson 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= 8 -620 15.0/27.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö= E -620 15.0/27.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 V+1 8 -650 1.0/41.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 6 -650 1.0/41.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl     - 17.7/-