Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Kkn2
EK10832
ED4
10
#
E109643
D6
32
982
#
87
kn74
10965
Ekn53
#
D5
95
Kkn87
KD764

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N101010710
S101010710
Ö32253
V32253
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Daniel Matus - Mats Andersson Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT N+2 3 460 41.0/1.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT S+2 6 460 41.0/1.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5 N= 3 450 35.0/7.0
Mats Holm - Svante Berglund Anitha Lindgren - Marian Krook 5 N= 8 450 35.0/7.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N+1 6 450 35.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N+1 8 450 35.0/7.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N+1 3 430 30.0/12.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= 8 420 20.0/22.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Karin Sjögren - Helen Roos 4 N= 8 420 20.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N= 8 420 20.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 8 420 20.0/22.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= E 420 20.0/22.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= 8 420 20.0/22.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N= 8 420 20.0/22.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Mona Andersson - Anita Olofsson 4 N= 8 420 20.0/22.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 N= 8 420 20.0/22.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N= 8 400 10.0/32.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+2 8 200 5.0/37.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 N+2 8 200 5.0/37.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N+3 8 200 5.0/37.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 N+2 8 200 5.0/37.0
Nancy Thern - Helena Cewers Mikael Palade - Lennart Tenland 5 N-1 8 -50 0.0/42.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl     - 24.9/-